Історія освітнього закладу


Історія Соф.Борщагівського НВК

Історія освітнього закладу


У КОЖНОГО З НАС – СВОЯ ШКОЛА. ШКОЛА ДИТИНСТВА ТА ЮНОСТІ.
Без учителів, людей історичного «вчора», не було б і нас, людей історичного «сьогодні». Життя кожної людини пов’язане зі школою. Покоління за поколінням діти вступають до школи, вчаться, закінчують і виходять у світ, а школа, живе далі, гостинно відкриваючи двері іншим.

  • ХІХ століття у Софіївській Борщагівці відкрилася приходська однокласна школа, яка містилася у шинку: вдень тут перебували сільські діти і навчав їх учитель із прізвищем Гук.
  • 1912 році розпочалося будівництво земської школи, але у зв’язку з початком Першої світової війни роботи призупинились. І тільки в 1924 році будівництво відновилося і початкова школа почала діяти. У ній працювало всього чотири учителя.
  • 30-ті роки Софіївсько-Борщагівська початкова школа відігравала чи не основну роль у так званій радянізації села, розвитку його освітнього та культурного життя.

30-ті роки Софіївсько-Борщагівська початкова школа

  • 1934 році на базі початкової школи було створено семирічку, перший випуск якої відбувся вже в 1936 році. На той час школу очолювала Лебідь Марія Федорівна.
  • 1937 року директором Софіївсько-Борщагівської семирічки став Сипар Серафим Семенович. Першою старшою вожатою семирічки була Вишняк Марія Федорівна.
  • Друга Світова Война До початку війни 180 юнаків та дівчат отримали семирічну освіту. Очолювали її в цей період Сахнюк Володимир Олексійович та Мошкевич Яків Мойсейович (1940-1941 рр.). Під час Великої Вітчизняної війни школа почала працювати лише в 1943 році, коли село було звільнено від фашистських загарбників.
  • 1943 до 1947 року директором школи був Фещенко Іван Павлович. Перший повоєнний випуск налічував 67 випускників.

Цегляна школа 50-ті роки

Цегляна школа 50-ті роки

  • 1959 до 1963 року очільником педагогічного колективу семирічної школи був Нерослик Сергій Макарович.
    За час його роботи на посаді директора школа набула статусу восьмирічної. Було добудовано три класи у цегляному приміщенні, збудована майстерня, відкрита вечірня школа.

    Особливим надбанням тогочасного освітнього закладу була шкільна бібліотека – центр виховної та навчальної діяльності. Довгий час у ній працювала бібліотекарем Новиченко Марія Петрівна. Незмінним завучем школи була вчителька математики Захарова Тамара Петрівна, пізніше – Поліщук Галина Володимирівна та Ткаченко Віра Гаврилівна.

Нерослик Сергій Макарович з учнями

Нерослик Сергій Макарович з учнями


На дослідних ділянках, клумбах працювали школярі з учителями біології Заїкою Ольгою Йосипівною. За гроші, виручені від продажу овочів, одягали, взували дітей із малозабезпечених сімей.

Трудова діяльність в шкільній теплиці

Трудова діяльність в шкільній теплиці

Дуже дружнім був тогочасний педагогічний колектив, який ретельно добирав директор Сергій Макарович. Він пропонував учителям здобувати вищу освіту.

Колектив вчителів 60-хКолектив вчителів 60-х

Трудова діяльність в шкільній теплиці освіту, обов’язково задіював у роботі з дітьми особисті обдарування учителів – до співу, до танцю, драматичного мистецтва.

Так учителі початкових класів подружжя Марія Іванівна та Василь Сакович Шупики були незмінними керівниками гуртка «Умілі руки» учнів молодших класів, хоровим співом у початковій ланці керувала Щаслива Галина Федотівна.

Гурток «Умілі руки» з В.С.ШупикомГурток «Умілі руки» з В.С.Шупиком

З учнями 1-4 класів самовіддано працювали учителі із досвідом Гурська Олена Іванівна та молоді учителі Кириленко Ганна Савівна, Маслюк Софія Антонівна, Резнік Людмила Костянтинівна, Філіненкова Белла Олександрівна, Колумбет Ніна Євменівна, Прус Ольга Карпівна, Лисенко Віра Григорівна.

 Колумбет Ніна Євменівна з учнями

11 клас випуск 1965 р11 клас випуск 1965 р

Кiлькiсть переглядiв: 1764