Традиції

Школа села сильна своїми традиціями, які об’єднують покоління, зміцнюють зв'язок минулого і сучасного, формують особистість дитини, збагачують її світогляд загальнолюдськими та національними цінностями. Виховувати патріотів рідної землі - чи не найважливіша складова усієї роботи навчального закладу.

Базується національно-патріотичнє виховання у школі на повазі насамперед до державних символів України. У кожному класі оформлений куточок української державності, де знаходиться Державний прапор та Герб України, розпочинаються заняття у школі з виконання учнями та вчителями з Гімну України, заходять до школи першокласники на святі Першого дзвоника під вишитими рушниками, вирушають у доросле життя випускники теж під українськими родинними рушниками-оберегами.

Першокласники заходять у школу під вишитими рушниками

Вишиті рушники як обереги школи і села, як символ вічності і невмирущості українського народу - на постійно діючий виставці, що на ІІІ поверсі.

/Files/images/storya/_Рушники.jpg
/Files/images/storya/Рушники.jpg

Традиція започаткувана у 2008 році директор НВК Пушенко О. І.
Випускники навчального закладу дарують школі на згадку вишиті рушники.
На рушниках вишиваються прізвища та імена випускників школи.

Постійно діюча виставка вишитих рушників у Соф.Борщагівському НВК

Відомий для багатьох жителів села і шкільний вертеп, який продовж семи років дарує Різдвяні дійства батькам, сільській раді, підприємствам та організаціям, які допомагають школі у здійсненні навчально-виховного процесу, зміцненні її матеріально-технічного забезпечення. Такі дійства є талановитим поєднання учнівської та учительської творчості. Професійно готують учнів до виступів заступник директора з виховної роботи Шупик Т. О. та вчитель музики Якубовська І. В.

РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНІ ВІТАННЯ ВІД УЧНІВ СОФІЇВСЬКО-БОРЩАГІВСЬКОГО НВК

По-особливому відзначається у школі і свято Останнього дзвоника. Проходить воно у формі заходу з підведення підсумків діяльності освітнього закладу за навчальний рік за номінаціями: «Учень року», «Клас року», «Відкриття року», «Захід року», «Особистість року», «Перспектива року», «Імідж року» та інше. Вшановуються на святі відмінники, переможці олімпіад, конкурсів, МАН, вчителі, які вкладають у вихованців свої знання та любов.

Свято останнього дзвоника у Соф.Борщагівському НВК

Особливо святково та урочисто відзначаються у школі Шевченківські дні. Традиційно у рамках вшанування генія української нації проводиться мітинг-реквієм біля погруддя Т. Шевченка, що біля сільської ради, спільно із сільськими осередками «Просвіти» та Жіночої громади.

Мітинг МИ ТЕБЕ НЕ ЗАБУЛИ, ТАРАСЕ Соф Борщагівська школа

В актовій залі школи щорічно з концертною програмою пісень на вірші Великого Кобзаря виступає шкільний дитячий хор «Сходинки» (керівник заслужений працівник культури та мистецтва Якубовська І. В.), проводиться конкурс декламаторів Шевченківських творів. Свої акторські здібності демонстрували учні старших класів в інсценізації творів Шевченка (11 кл., «Катерина») та Юрія Щербака (10 кл., "Стіна").

Шкільний хор Декламатори Шевченківський творів

Сильною ланкою у системі патріотичного виховання є функціонування шкільного етно-культурологічного музею «Світлиця», де зібрана давня українська старожитність та супровідна до музею виставкова стіна «Кронами в небо, корінням у рідну землю», де зібраний унікальний порадник для дітей українознавчого змісту. Музей започаткований 20 років тому ентузіастом народознавчої справи, вчителем української мови та літератури Прус Ф. С.

Етномузей Світлиця

Особливий музей своєю книгозбірнею, яка нараховує понад сто унікальних видань із дарчими підписами корифеїв української літератури, театру, дослідників історії України, видавців, художників, серед яких Ярема Петрович Гоян, Дмитро Филимонович Красицький, Михайло Слабошпицький, Ганна Чубач, Надія Кир’ян, Володимир Косовський та інші.

Етномузей Світлиця

Уже стало традицією щорічно відзначати на День рідної мови (21 лютого) у Софіївсько-Борщагівському НВК переможців та призерів районного етапу Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика та Всеукраїнського Шевченківського мовно-літературного конкурсу.

Школа має усі творчі та організаційні можливості приймати гостей різного рівня, проводити районні та області семінари, тренінги, наради. Частими гостями школи є вихованці дитячого садка «Золотий колосок» (особливо на святі Святого Миколая). На базі НВК проходять і сільські свята – «Різдвяні зустрічі», «Крила душі», зустрічі з воїнами-афганцями, День Перемоги, День Села, День захисту дітей, День Незалежності.

Кiлькiсть переглядiв: 1283